تقلید از فرهنگ غرب

تقلید از تهاجم فرهنگی

سلام

در اول کلام می خواستم چندمورد رو عرض کنم

اولاً از این که در چند روز گذشته نتونستم مطلبم رو ادامه بدم معذرت می خوام

دوم این که خوب ما بچه در سخونیم یا بهتره این طور بگم که خودمونو زدیم به پست بچه درسخونا به همین دلیل غیر قابل قبول کمتر می تونم با اینتر نت کار کنم و امیدوارم با کمی تنظیم برنامه بیشتر در خدمتتون باشم

سوم این که امید وارم با کمک دوستان و ارائه مطالب خوب بتونیم سودمند عمل کنیم

** در مورد مطلبی که قبلا به عرض رسوندم باید این رو بگم که ما قصد داریم به امید خدا این موضوع رو گسترشش بدیم و در روزای آینده مفصل تر توضیح بدیم

واما ادامه داستان

یه سوال:چرا بعضیا از مدلا و فرهنگ غربی استفاده میکنن؟

شاید بگین چون غربیا  تو علم و صنعت و غیره پیشرفته ترن و از ماها بیشتر میدونن

یا اینکه این مدلا خیلی  خوشگلتر از مدلای ایرونیه.

تو جواب شما باید به جمله های زیر اشاره کنم:* این منطق بسیار اشتباهیه که برخیا گمان می کنن چون غربیها از لحاظ علمی جلوتر از ما هستنن باید تو مسائل فرهنگی، آداب معاشرت، روابط اجتماعی و سیاسی هم از ما جلوتر باشن و از اونا تقلید کنیم.نکته جالب اینجاست که اونا هرجایی هم موفق بودن چه تو زمینه علم چه تو زمینه فرهنگ، از فرهنگ ماها استفاده کردن،مثلاً تو زمینه علم چقدر دین ما توصیه کرده، ولی کو گوش شنوا؟ ولی  اونا چی؟

*زمانی که اروپا تو تاریکی قرون وسطی فرو رفته بود در ایران ما امثال ابن سیناها، بشریت را از علم و فرهنگ سیراب می کردن؛پس سابقه ماها خیلی علمی تره تا اونا،حالا باید ببینیم ماها واسه پیشرفت علمی چه کارا کردیم که هی میگیم ایران خیلی عقب موندست و...

* ماها بر اساس مبانی اسلام، علم را از هرجای دنیا که باشه فرا می گیریم و هزینه اونوهم پرداخت میکنیم، اما شاگرد پیشروان علمی امروز دنیا باقی نمی مونیم و با کار و تلاش بی وقفه جوانان تو این مسیر نیز پیشرفتهایی داشتیم همچنانکه جوونای فرهیخته مابا تولید سلولهای بنیادی انسولین ساز برای اولین بار در جهان به مرزهای نوین علمی در این رشته دست یافتند.

* ما ملت ایران به زبان و فرهنگ و میهن و تاریخ خود افتخار می کنیم و هیچ دلیلی برای تقلید فرهنگی از بیگانگان نمی یابیم؛و نیازی هم به تقلید نداریم، چرا که تقلید فرهنگی خطر بسیار بزرگی برای هویت و شخصیت ایران و ایرانی است.

*مدگرایی افراطی پذیرفتنی نیست و برای ایجاد تنوع در لباس نباید از مدلهای غربی تقلید کرد بلکه می توان با ارائه الگوهای بومی و ایرانی و طراحی لباس ملی ایرانیان این نیاز را تأمین کرد.

 

/ 10 نظر / 16 بازدید
در راه مانده

[گل][گل][گل] از لطفتون ممنون اگه پیشنهادی داشته باشین ممنون میشیم

منتظر منجی

سلام ممنون از حضورتون.[گل] وبلاگ خوبی دارید.و موضوع خیلی خوبی رو برای وبلاگ در نظر گرفتید. امیدوارم وبلاگتون هر روز بهتر و بهتر بشه. منتظر مطالب بعدیتان هستیم. یا حق!

اعظم

سلام ممنون که سرزدین درمورد پستتون هم درسته من باشما کاملا موافقم

امیر

ممنون که سرزدی باز هم ازاین کارها بکن

یاسمین

سلام ممنون از حضورتون. موفق باشید. التماس دعا

نهج البلاغه(صحف)

سلام بر شما انشا الله که همه ی ما با پیشرفت هامون باعث سرافرازی ایران اسلامی باشیم خدا قوت

عسل خاتون

سلام ممنون که سر زدید وبلاگه جالبی دارید حتماا ادامه بدید بازم بیاید به کلبه ی کوچک من در پناه حق یا علی[گل]

سلام79

شما نیز به همان دلایلی که خودتان برای دوستم گزاردین لینک خواهید شد.[خنده][گریه][چشمک]

محسن

سلام ممنون از نظر تون.[گل]

هانی

دم جوان ایرانی گرم باید هزاران ایرانی مثل تو فکر کنند متحد بشن تا جهان بفهمد که ایران و ایرانی کیست. به امید آن روز تاریخی.